Duyuru

Katla
Herhangi bir duyuru yapılmamış.

selâmün aleykum

Katla
X
  • Filtre
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• selâmün aleykum

Oncelikle kimlerin ne sıkıntısı varsa Allah yardımcınız olsun. Benim derdim kin tutmak.bu yükten nasıl kurtulabilirim? Haksızlığa ugradiginiz için birine kızmak ve bi elime duş bak neler yaparım demek kin tutmak mi oluyor? Peki biri sizi kıskandigi için haksızlık yaptığında bi cevap vermezseniz sürekli içinizden neden yaptı benden daha beter durumda olsun Ohh iyi oldu derseniz kin tutmak mi oluyor gene? Çünki eşim bana unutmuyorsun çok kin tutuyorsun, namaz kılan insan kintutmamali diyor.dogru o hemen unutur.ben haksızlığa uğradığı zaman nasıl unuturum bilemiyorum.ne zamandan beri diye düşünüyorum gerçekten hayatımda büyük degisikliklere bana kötülük yaparak yaşamaya sebep olundugundan beri kendime bi çeşit koruma geliştirmişim.bu kişi böyle yaptı afedersem gene yapar o zaman daha çok zarar görürüm diye bir korkum var. Bu korku kin tutmaya sebep mi çünki araştırıyorum kin hasedden olur deniyor.ben kimseye hased etmiyorum ama örneğin benim iyi davrandığım biri beni haketmedigim bir yerde küçük düşünürse bu kişi hic te iyi niyetli değilmiş dikkatli ol diyorum ve o yaptığı hareketi yıllar gecsede unutamiyorum.benim kendimle alakali olunca kimse sebebini anlamıyor saçma geliyor ama bana saçma değil çünki tekrar yaşarım diye korkuyorum. Korkmak ve kendini korumak istemek kötü ahlak mi oluyor? Herkes için değil bu düşüncelerim bi kac kisi ozellikle bi insan var ailede olmamasi gereken kendi yüsuzlugu ile ailede duran ve Allah inancı olmayan biri.10 yıl kalbini kırmadan yaşadım ama içimden kendim sikildim.gorusmeyi selamı kestim bu sefer düşünmüyorum umrumda değil ama çevreden neden bi selamı esirgiyorsun deniyor.neden unutmuyorsun deniyor. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.
İstek İşleniyor...
X